Ürünlerimizi dünyaya tanıtacak yeni sektörel tanıtım projeleri için çalışmalarımız devam ediyor. Bu doğrultuda, sektörlerimizin küresel çapta bilinirliği ve algısının güçlendirilmesine katkıda bulunacak projelere destek vermeye devam ediyoruz. Sektör kurulu onayı ile başvurusu beklenen projelerin son başvuru tarihi 2 Kasım 2018'e kadar uzatıldı, sakın kaçırmayın!

 

Türkiye’nin gücü ve potansiyelini artık sosyal mecralarda tüm dünyayla paylaşıyoruz. Global bir iletişimle desteklediğimiz projelerimizden ve ihracat gücümüzden bahsederek, Türk ürünlerinin algısını ve bilinirliğini artırmayı hedefliyoruz. Gelin, hep birlikte ülkemizin potansiyelini tüm dünyaya gösterelim! Bizi takip ederek ve içeriklerimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, siz de Türkiye’nin potansiyelini duyurmaya yardımcı olabilirsiniz! Aşağıdaki simgelere tıklayarak bizi takip edin, gücü ve potansiyeli keşfedin!

 

En temel amacı sektörlerimizin bilgi ve deneyimlerini Türkiye Tanıtım Grubu faaliyetlerine aktarmak olan sektörel çalışma grubu, tüm sektörlerimizle sıkı bir iletişim ağı ve koordinasyon kurmamızı hedefliyor. Çalışma grubu üyeleri TTG tarafından yapılacak çalışmalar hakkında kendi sektör üyelerini bilgilendirirken aynı zamanda yapılacak iletişim faaliyetlerinin içeriğine kendi tecrübe ve bilgisi ile doğrudan katkıda bulunabilecek. Çalışma grubu ilk toplantısını Kasım ayında İstanbul’da yapmayı hedefliyor.

SEKTÖRLERİMİZ DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA TANITILIYOR!

TTG çatısı altında desteklenen sektörlerimizin projeleri ve çeşitli etkinlikleri hayata geçmeye devam ediyor. Bu yıl içinde Almanya, Gana ve Rusya gibi farklı kıtalardan birçok ülkede gerçekleştirilen etkinliklerin Eylül ayı özetini sizlerle paylaşıyoruz.

TÜRK LEZZETLERİ RUSYA’DA

GAİB tarafından ilki Gana’da yapılan “Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağın Dünya Piyasalarında Tanıtımı” projesi kapsamında, Turkish Tastes karavanı 15-23 Eylül tarihleri arasında Moskova'da konumlandı. Türk lezzetleri Rus vatandaşlarına ikram edildi. Bununla birlikte, Moskova Dünya Ticaret Merkezi’nde tanıtım ve B2B etkinlikleri gerçekleştirildi ve Türk firmalarımız da eş zamanlı olarak “World Food Moscow” fuarına katılım sağlayarak enfes yemeklerimizi herkese tanıttı.

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK İSTANBUL’DA TÜRK RÜZGARI

Türk hazır giyim sektörü, İTKİB koordinasyonuyla 11-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da tanıtıldı. 12. si düzenlenen etkinliğe Vogue China ve Forbes İngiltere gibi prestijli gazeteler; Saks Fifth Avenue ve Debenhams gibi dünyanın en prestijli mağazalarının temsilcileri katılırken sosyal medya fenomenleri de davette yerlerini aldı.

TÜRK SERAMİĞİ İTALYA’DA TANITILIYOR

Türk seramik sektörünün tanıtımı çerçevesinde ve OAİB koordinasyonuyla, İtalya’nın önde gelen iki mimari dergisi Il Bagno ve Domus’a Turkish Ceramics ilanları verildi. İlan iletişiminde, İtalya’nın Bolonya şehrinde 24-28 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen Cersaie ve İstanbul’da 5-9 Şubat 2019'da düzenlenecek Unicera fuarlarına yönlendirme yapıldı.

KÜRESEL HALKLA İLİŞKİLER FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

2018 yılı boyunca hedef iletişim ülkelerimizde milli katılım fuarları, sektörler, ihraç ürünlerimiz, sektör tanıtım projeleri, küresel etkinlikler ve ihracat verileri gibi konularda 270’i aşkın haber çalışması yapıldı. Ayrıca, ürünlerimizi tanıtıcı halkla ilişkiler çalışmaları devam etti. Zeytin ve zeytinyağı sektörü hakkında İtalyan dergisi Olio Officina’da bir röportaj yayınlandı. OİB’in 67. IAA Hannover fuarına katılımı hakkında ise bülten çalışması yapıldı ve sektörün saygın mecralarında yayınlandı.