Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’ın teşrifleriyle "Geleceği Yeşil ile Kucakla" temasıyla katıldığımız Expo 2019 Pekin’de 3 Temmuz Milli Günümüzü coşkuyla kutladık. 
Milli günümüzde 10 farklı sektörümüz ürünlerinin tanıtımını tadım etkinlikleri, defile, sergi ve buket dağıtımı gibi etkinlikler ile desteklerken, törene Çinli ve Türk basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Yapılan PR çalışmaları sonucu 49 basın yansıması elde edildi. 49 haberden 25’i Çin hedef pazarında top tier olarak adlandırılan erişim gücü yüksek yayınlarda olmuştur.

Mücevher Birliğimizin projesi kapsamında Çinli sosyal medya fenomeni Expo alanını ziyaret ederek mücevher defilesi hakkında sosyal medyasında paylaşımlarda bulundu. Fenomenle işbirliği sonucunda 53.9 Milyon kişiye Expo alanından canlı yayınla erişilmiş, 1.7 milyon kişi canlı yayını beğenmiş ve 6,000 kişi yorum yapmıştır. Milli günümüze ithafen Pekin’in şehir merkezindeki trafiği yüksek yerlerinde yayımlanan dijital pano reklamlarıyla ise ülkemizin sektörleri ve ürünleri tanıtıldı.

Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) organizasyonuyla Rusya’nın Yekaterinburg şehrinde 8-11 Temmuz 2019 tarihleri arasında milli katılım düzenlenen Innoprom Sanayi fuarına Türkiye bu sene partner ülke olarak 25 firma, 7 kamu kuruluşu ve 11 İhracatçı Birliği ile katılım sağladı. 
TTG tarafından tanıtım faaliyetleri desteklenen fuarda, özel olarak kurulan Türk lezzetleri ikram alanı ile fuar standı zenginleştirildi. Sanatçı Refik Anadol tarafından son 1 yıllık Karadeniz radar verisi kullanılarak özel olarak hazırlanan “Black Sea” dijital sanat eseri açılış töreni ve fuarda sergilendi.

Fuara özel olarak yapılan PR çalışmaları sonucu Rusya’nın en önemli ticaret ve ekonomi dijital mecralarında Türkiye ve makine sektörü hakkında Rusça yapılan haberler 702.249 kez okunarak 16.397.068 kişiye erişti. MAİB Başkanı sözcülüğünde ise Russia 1 Vesti Ural TV kanalı ve erişim gücü yüksek Kommersant, Komsomolskaya Pravda, Argumenty i Fakty gazetelerinde röportajlar yayınlandı. Ekaterinburg şehir merkezinde trafiği yüksek yerlerde “Türk Sanayisi İle Gücünüzü Arttırın” mesajını içeren açık hava reklamlarıyla ticari ilişkilerimize dikkat çekildi.


ABD’nin New York şehrinde 23-25 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşen Summer Fancy Food Show fuarında, TTG desteği ve koordinasyonuyla New York’lu sosyal medya fenomenleriyle işbirliği yaparak gıda sektörlerimizi #UniqueTurkishTastes temasıyla tanıttık. Fuar süresince organik zeytinyağı, bulgur, kuru meyve, kabuklu yemiş ve çikolata gibi gıda ürünlerimizi Amerikalı sosyal medya fenomenleri deneyip, Türk mutfağı ve gıda ürünleri hakkında sosyal medya hesaplarında bilgi paylaşarak tanıtılmasına katkı sağladılar. Yapılan sosyal medya paylaşımları sonucu 26 milyonu aşkın kişiye erişildi. Yapılan işbirliğinin 2.aşamasında hediye edilecek Türk gıda ürünleriyle sosyal medya fenomenleri yemek tarifleri paylaşacak.

Fındık ve Kuru Meyve sektörleri için dünyanın en büyük endüstri topluluğu olan International Nuts&Dried Fruits Council’ın dünyanın farklı yerlerinde düzenlediği INC Kongresi’nin 23-25 Mayıs tarihlerinde Miami’de yapılan ayağına Fındık ve Kuru Meyve sektörlerimiz, TTG koordinasyonu ile güçlerini birleştirerek katıldı. Kongre’nin açılış konuşmasını yapan dünyaca ünlü beslenme ve kalp sağlığı uzmanı Doktor Mehmet Öz, sektörlerimizin girişimleri ile hem açılış konuşmasında ürünlerimizin faydalarından bahsetti, hem de 10 dakikalık sektörlerimize özel bir röportaj verdi.

Norveç pazarında güçlü bir yere sahip olan Türk Gemi, Yat ve Hizmetleri sektörümüz, 3-7 Haziran 2019 tarihleri arasında Oslo’da düzenlenen Norshipping Fuarı’nın üçüncü gününde, TTG desteği ile sektörün dünyada önde gelen alıcılarına yönelik bir resepsiyon düzenledi. Akıllı navigasyon sistemlerinden tersanelerimizin üretim gücüne kadar Türk Gemicilik sektörünün geldiği ileri nokta tüm katılımcılara aktarıldı. Kokteylin ardından akşam yemeği, konuşmalar ve sunumlarla tamamlanan gecenin ardından ikili görüşmelere geçildi.

Çimento sektörünün en önemli organizasyonu olan Intercem Konferansları’nın bir ayağı, sektör temsilcilerimizin girişimleri ve TTG’nin desteği ile 24-26 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi. 25 Haziran gecesi konferansın yapıldığı otelde düzenlenen gala yemeğinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve TTG Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle, bir konuşma yaptı. Türk çimento sektörünün öne çıkan tüm özelliklerinin paylaşıldığı ve tüm yurt geneline yayılan üretim gücünün vurgulandığı konferansta, sektörlerimiz “Turkish Cement” çatısı altında dünyanın önde gelen sektör temsilcileri ile buluştu.