Basın Bülteni 1
Basın Bülteni 2
Basın Bülteni 3
Basın Bülteni 4
Basın Bülteni 5
Basın Bülteni 6
Basın Bülteni 7
Basın Bülteni 8
Basın Bülteni 7
Türk Zeytinyağı İngiltere'de Tanıtıldı
Türk Zeytinyağı İngiltere'de Tanıtıldı
Avrupa'daki kalite algısı çok yüksek olmasına rağmen AB içindeki vergi uygulamaları nedeni ile İngiltere'ye yeterince güçlü bir giriş yapamayan Türk Zeytinyağı, Brexit sonrası fırsatları değerlendirebilmek ve Türk Zeytinyağı'nı İngiltere'deki hedef kitleye tanıtabilmek adına TTG desteği ile projesini hayata geçirdi. 1-3 Eylül tarihleri arasında Londra'da yapılan Speciality&Fine Food Fair içindeki stand ile tadımı yaptırılan Türk Zeytin ve Zeytinyağı, fuar ile eş zamanlı olarak Victoria İstasyonunda yer alan Victoria Place Shopping Mall'da bir stand kurularak da şehir halkına tanıtıldı. Fuar alanında Türk Zeytin ve Zeytinyağları ile gösteriler yapan usta şefler İngiliz Steve Walpole ve uzun yıllardır İngiltere'de yaşayan Hülya Erdal'a ek olarak Londra'da yaşayan üç sosyal medya fenomeni de fuarı ziyaret ederek Türk Zeytin ve Zeytinyağı'nı deneyimledi ve takipçileri ile paylaştı.
Avustralya'da Türk Kuru Meyvesi Gösterisi
Avustralya'da Türk Kuru Meyvesi Gösterisi
09-12 Eylül 2019 tarihleri arasında Sidney/Avustralya'da gerçekleştirilen ve Güney Yarım Kürenin en büyük gıda ve ticaret fuarı özelliğini taşıyan Fine Food Australia 2019 Fuarı'yla eşzamanlı olarak TTG destekli sektörel proje “Türk Kuru Meyvesinin Avsutralya'da Tanıtımı Projesi” başarıyla gerçekleşti. Fuar alanında verilen reklamların yanı sıra, şehrin en turistik bölgelerinden biri olan Darling Harbour bölgesinde bulunan 41 adet bayrak direğine “Türkiye: Discover The Potential” ve “Turkish Dried Fruits & Nuts” sektör logolu flama reklamlarına yer verildi. Fuar alanında ise fuar günleri boyunca Türk Kuru Meyve ve kuruyemişlerin kullanıldığı, Avustralya'da ve ülkemizde de tanınan ünlü şef Somer Sivrioğlu'nun 4 adet yemek tarifi, yine Avustralya'da tanınan Şef Arman Uz tarafından pişirilip sunulan ve fuar ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği bir Cooking Show etkinliği gerçekleştirildi. 35 ülkeden 1.100'e yaklaşan katılımcı firma ve markanın katılımıyla gerçekleştirilen fuarı, 7.500'e yaklaşan katılımcı firma temsilcisi dahil 55 ülkeden toplamda 30.000 kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Türk Kuru Meyvesi ile yapılan yemek gösterileri, Türk Kuru Meyvesi’nin Avustralya'daki bilinirliğine büyük katkı sağladı.
Doktor Mehmet Öz'den Türk Fındık ve Kuru Meyvelerine Övgü Dolu Sözler
Doktor Mehmet Öz'den Türk Fındık ve Kuru Meyvelerine Övgü Dolu Sözler
ABD'de düzenlenen 2019 International Nuts Congress kapsamında konuşmacı olarak yer alan dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, fındık ve kuru meyvelerin sağlıklı bir yaşam için ne kadar önemli olduğunu anlattı. Etkinlik sonrası kameralarımıza özel bir röportaj veren Öz, dünyanın en kaliteli fındık ve kuru meyvelerini üreten Türkiye'nin sektörde giderek artan öneminden bahsetti.
2018 International Chef Congress'e Türk Su Ürünlerinin Eşsiz Tatları Damga Vurdu
2018 International Chef Congress'e Türk Su Ürünlerinin Eşsiz Tatları Damga Vurdu
ABD'de düzenlenen International Chef Congress'e katılan Türk şef Maksut Aşkar ve ABD'de yaşayan Türk asıllı şef Özlem Cranston, Türk su ürünleriyle birbirinden farklı yemekler hazırladı. Kongre sonrasında düzenlenen ve ABD'nin önde gelen basın ve sektör temsilcilerinin katıldığı gala organizasyonunda da hazırlanan yemeklerin sunumu yapıldı.
Dünya Çimento Sektörü İstanbul'da buluştu
Dünya Çimento Sektörü İstanbul'da buluştu
Türk Çimento Sektörü, 2018'de Dubai, Kahire-Mısır ve Miami-ABD'de düzenlenen konferanslara katılım gösterdikten sonra 2019'da tüm dünyadan sektör profesyonellerinin bir araya geldiği Intercem İstanbul konferansını gerçekleştirdi.
4 Genç Türk Modacı New York Fashion Week'te Türk Tekstilinin Tasarım Gücünü Gösterdi
4 Genç Türk Modacı New York Fashion Week'te Türk Tekstilinin Tasarım Gücünü Gösterdi
Türk Tekstil Sektörü, modacı Hakan Akkaya ve onun koçluğunu üstlendiği 4 Türk modacının New York Fashion Week'te sunduğu iki ayrı defile ile Türk modasını dünya podyumlarına taşıdı. Dünyaca ünlü talk show programı Ellen DeGeneres Show'a da konu olan defile, New York'taki Times Square'de yer alan LED ekranlarda da gösterildi. Ünlü oyuncu Tessa Thompson da, Time Dergisi kapağında Hakan Akkaya'nın tasarladığı bir kıyafetle yer aldı.
2019 İstanbul Fashion Week Yine Kendinden Söz Ettirdi
2019 İstanbul Fashion Week Yine Kendinden Söz Ettirdi
Hazır Giyim Sektörünün yürüttüğü çalışmalar sonucu, yıllar içinde dünyaca ünlü moda haftalarından birine dönüşen İstanbul Fashion Week, Mart 2019'da gerçekleştirildi. Bu yıl 9.su gerçekleştirilen organizasyon yine çok ses getirdi.

Konuyla ilgili haberler için:
twitter.com/MadeiNTurkiye/status/1108747408677224448
twitter.com/MadeiNTurkiye/status/1108986088327180288
twitter.com/MadeiNTurkiye/status/1109418191145570305
Türk Cam Sektörü, ZAK Konferanslarında
Türk Cam Sektörü, ZAK Konferanslarında
2019'un Mart ayında Dubai'de gerçekleştirilen dünyanın en önemli cam konferanslarından ZAK'a katılan Türk Cam Sektörü, Londra'da düzenlenecek ikinci konferans için hazırlıklara başladı.
Chef Nic, Çin'de Bursa Siyah İncirinin Tanıtımını Yaptı
Chef Nic, Çin'de Bursa Siyah İncirinin Tanıtımını Yaptı
Hong Kong asıllı Çinli aşçı, oyuncu, şarkıcı ve gösteri sanatçısı Chef Nic, İstanbul'da yaptığı çekimlerle Bursa Siyah İnciri'ni Uzak Doğu'ya tanıttı. Chef Nic olarak tanınan Nicholas Tse, Bursa Siyah İnciri'nin Çin'de beğenileceğine inandığını belirterek yaptığı farklı tarifleri de izleyici ve takipçileri ile paylaştı. Sosyal medyada 50 milyondan fazla kişiye erişilmesinin yanında Bursa Siyah İnciri ile yapılan çekimleri içeren TV programı, Prime Time'da zirveye yerleşerek yaklaşık 2 milyon haneye ulaştı.
Türk Makine Sektörü Almanya Sokaklarında
Türk Makine Sektörü Almanya Sokaklarında
Makine sektörü, Türkiye Tanıtım Grubu'nun desteğiyle 2018 ve 2019 boyunca Almanya'nın belli başlı şehirlerinde şehir içi reklamların yanında dergi reklamları ile tanıtımlar gerçekleştirdi. Sektör gelecek dönemde Rusya, Çin, İspanya ve ABD'de de tanıtımlara başlıyor.
Summer Fancy Food Show 2019'da Türk Gıda Sektörünün Gövde Gösterisi
Summer Fancy Food Show 2019'da Türk Gıda Sektörünün Gövde Gösterisi
Abd'nin New York şehrinde Summer Fancy Food Show 2019 fuarı ile eş zamanlı (23-25 Haziran) gerçekleştirilen ve New York'lu sosyal medya influencerları'nın Türkiye standlarını ziyaret ederek yaptığı paylaşımlarda Türk gıda sektörleri #UniqueTurkishTastes temasıyla tanıtıldı. İletişim çalışmaları Ağustos ayında da devam etti. 5 ayrı influencer'ın organik zeytinyağı, bulgur kuru meyve, kabuklu yemiş ve çikolata gibi Türk gıda ürünlerini kullanarak yaptıkları yemeklerle ilgili 60'tan fazla içeriği sosyal medya hesaplarında paylaşması sonucunda 37 milyondan fazla kişiye erişildi.
Nareciyenin hızla büyüyen pazarı: Rusya
Nareciyenin hızla büyüyen pazarı: Rusya
Yaş Meyve-Sebze sektörü, en büyük ihracatçılarından Rusya için özel projeler üretmeye devam ediyor. 2018 yılında birçok gazetede yer alan advertorial çalışmalarının yanı sıra 2020'de Mersin'de düzenlenecek International Citrus Congress için de çalışmalar devam ediyor.
Norveçli Balıkçılara Türk Tekneleri Tanıtıldı
Norveçli Balıkçılara Türk Tekneleri Tanıtıldı
Norshipping 2019 Fuarı ile eş zamanlı olarak Norveç'in başkenti Oslo'da 100'den fazla yabancı ve potansiyel alıcının katıldığı bir resepsiyon düzenlendi. Türk Gemi-Yat Sektörü'nün çevreci teknolojileri, üretim gücü ve bilgi birikimine vurgu yapılan bu resepsiyonda, İskandinav ülkelerinin ihtiyacı olan balıkçı teknelerinin Türkiye'de üretiminin yapılabileceği anlatıldı.